Lamigo XD-30 451307
Wilgotnościomierz do drewna
Drewno o niewłaściwej wilgotności potrafi sprawić sporo problemów. Może się paczyć, pękać albo tracić swoje właściwości w trakcie użytkowania. Dlatego przed obróbką czy montażem warto sprawdzić jego stan.
Wilgotnościomierz Lamigo XD-30 pozwala szybko ocenić wilgotność materiału i uniknąć kosztownych błędów. Jedno krótkie badanie wystarczy, aby wiedzieć, czy drewno jest gotowe do dalszej pracy.
Model XD-30 to nowoczesny, elektroniczny miernik wilgotności drewna pracujący w zakresie od 6% do 30% wilgotności bezwzględnej. To zakres idealny do kontroli materiałów stosowanych w stolarstwie, budownictwie czy przy montażu podłóg.
Urządzenie umożliwia pomiar 11 popularnych gatunków drewna, takich jak sosna, świerk, jodła, jawor, brzoza, klon, jesion, orzech, dąb, buk oraz topola. Dzięki temu wynik jest dopasowany do konkretnego rodzaju materiału.
Elektroniczne układy kompensacyjne uwzględniają wpływ gatunku i temperatury drewna, dlatego nie musisz korzystać z tabel czy przeliczników. Pomiar jest szybki i wygodny, nawet podczas pracy w warsztacie lub na budowie.
Wynik odczytasz za pomocą czytelnych diod LED, które pokazują poziom wilgotności w prosty i intuicyjny sposób.
Wilgotnościomierz XD-30 został zaprojektowany z myślą o precyzyjnym pomiarze przy niższych wilgotnościach. W zakresie 6%–14% skala opisana jest co 1%, co pozwala dokładniej kontrolować drewno przygotowane do produkcji, montażu czy wykończeń.
Urządzenie posiada wbudowaną elektrodę pomiarową z igłami, która umożliwia szybkie badanie materiału. W przypadku grubej tarcicy można dodatkowo zastosować elektrodę młotkową EM-1, która ułatwia pomiar w głębszych warstwach drewna.
Wilgotnościomierz świetnie sprawdzi się w takich zastosowaniach jak:
- prace stolarskie i ciesielskie
- kontrola wilgotności drewna konstrukcyjnego
- produkcja mebli i elementów drewnianych
- montaż parkietów i podłóg
- prace w tartakach i przemyśle drzewnym
Dzięki wydajnemu zasilaniu możesz wykonać około 2000 pomiarów, zanim zajdzie potrzeba wymiany baterii.
Dane techniczne
- Zakres pomiaru: 6% – 30% wilgotności bezwzględnej
- Liczba obsługiwanych gatunków drewna: 11
- Zakres temperatury drewna: 0°C – 50°C
- Wskaźnik pomiaru: diody LED
- Zasilanie: 2 × bateria 9V (6F22)
- Trwałość baterii: ok. 2000 pomiarów
- Wymiary urządzenia: 165 × 80 × 33 mm
- Wymiary walizki (opcjonalnie): 270 × 180 × 55 mm
- Elektroda: wbudowana z igłami 2 × 6 mm
- Dodatkowe wyposażenie (opcjonalne): elektroda młotkowa EM-1
Zapytaj o kod rabatowy
Chcesz kupić w lepszej cenie? Skontaktuj się z nami:
firma@narzedzia-koluszki.pl
502 651 007