Filtruj według:

GŁADKIE WYKOŃCZENIE ZE SZLIFIERKĄ TAŚMOWĄ

Szlifierki taśmowe to narzędzia, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, od stolarstwa po metalurgię. Ich główną cechą jest wykorzystanie taśmy szlifierskiej do szlifowania różnorodnych powierzchni. Dzięki ruchowi taśmy szlifierskiej, szlifierki te umożliwiają szybkie i efektywne szlifowanie oraz wykańczanie powierzchni. Taśmy szlifierskie dostępne są w różnych gradacjach ziarna, co pozwala dostosować szlifierkę do konkretnych potrzeb i materiałów. Szlifierki taśmowe przypominają budową szlifierki oscylacyjne, jednak ruch podczas pracy jest zupełnie inny np. przy pracy z deskami lepiej sprawdzi się szlifierka taśmowa, ale przy mniejszych powierzchniach gdzie potrzeba większej precyzji przewagę będzie mieć szlifierka oscylacyjna.

ZASTOSOWANIE SZLIFIEREK TAŚMOWYCH W RÓŻNYCH BRANŻACH

Szlifierki taśmowe są powszechnie stosowane w stolarstwie do szlifowania krawędzi, płaszczyzn oraz elementów wykończeniowych. Dodatkowo, znajdują zastosowanie w obróbce metali, gdzie są wykorzystywane do usuwania nadmiaru materiału, wygładzania spawów oraz przygotowania powierzchni do malowania czy lakierowania. Ten rodzaj szlifierek jest niezbędnikiem w każdym profesjonalnym warsztacie zajmującym się obróbką materiałów, znajdzie też miejsce w warsztatach domowych majsterkowiczów którzy lubią profesjonalne narzędzie. Szlifierki taśmowe nie są uniwersalne w takim stopniu jak szlifierki kątowe jednak posiadają pewne cechy których szlifierki kątowe nie mają. Przed wszystkim warto wspomnieć o pewnych chwycie podczas szlifowania który podczas pracy jest niesamowicie istotny. Szlifierki kątowe również są pewne jednak przy innym zakresie prac takich np. cięcie. W zestawie te dwa urządzenia idealnie ze sobą współpracują, szlifierką kątową można ciąć wiele materiałów oczywiście przy doborze odpowiedniej tarczy z kolei szlifierką taśmową będziemy mogli zeszlifować wszelkie ostre krawędzie pozostawione po cięciu.

JAKA SZLIFIERKA TAŚMOWA BĘDZIE DOBRYM WYBOREM?

Świetnym wyborem będzie Makita 9403J 1200W która cieszy się popularnością wśród majsterkowiczów jak i profesjonalistów. Ten model posiada wiele zalet, worek na pył obracany o 360 stopni, niski poziom hałasu czy korzystnie zaokrąglony uchwyt to niektóre z nich. Sprawdzi się przy obróbce drewna jak i metalu oczywiście po doborze odpowiedniej taśmy szlifierskiej

 

 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl