ELEKTRYCZNA KOSIARKA DO TRAWY MAKITA ELM4612 1800W ELEKTRYCZNA KOSIARKA DO TRAWY MAKITA ELM4612 1800W
Producent: Makita
Cena:

1 208,90 zł

zobacz więcej
KOSIARKA ELEKTR. 1800W HANDY KC1800A 42 cm KOSIARKA ELEKTR. 1800W HANDY KC1800A 42 cm
Producent: Handy
Cena:

599,00 zł

zobacz więcej

JAK DZIAŁA KOSIARKA ELEKTRYCZNA?

Kosiarka elektryczna jest jednym z najpopularniejszych narzędzi ogrodowych, wykorzystywanych w mniejszych przydomowych ogródkach. Sprzęt zdecydowanie ułatwia utrzymanie trawnika w odpowiedniej kondycji. Kosiarka działa na zasadzie silnika elektrycznego, zasilanego prądem z sieci. Silnik napędza ostrza tnące, zamocowane na wałku napędowym. Te obracając się z dużą prędkością przycinają trawę. Część kosiarek elektrycznych ma regulowaną wysokość koszenia, co pozwala użytkownikowi dostosować wysokość tnącej się trawy do swoich potrzeb.

Podczas koszenia użytkownik prowadzi kosiarkę elektryczną po trawniku, a silnik elektryczny napędza ostrza tnące. W ten sposób, ostrza tnące przycinają trawę na pożądaną wysokość, a cięte trawy są zbierane w koszu z tyłu kosiarki. Kosiarki elektryczne są ciche, łatwe w obsłudze i nie emitują spalin, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska niż kosiarki spalinowe.

GDZIE SPRAWDZI SIĘ KOSIARKA ELEKTRYCZNA?

Kosiarki elektryczne są wykorzystywane w wielu miejscach, zarówno domowych, jak i komercyjnych. W przydomowych ogródkach koszenie trawników jest cykliczną czynnością, do której znakomicie nadaje się kosiarka elektryczna. Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą kupować drogich kosiarek spalinowych, oraz dla tych, którzy nie posiadają dużych ogrodów. Kosiarki elektryczne są ciche i nie emitują spalin, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla miejsc, w których mamy do czynienia z ludźmi przebywającymi w pobliżu.

ZALETY I WADY KOSIARKI ELEKTRYCZNEJ

Kosiarka elektryczna to sprzęt, który ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim jest bardziej ekologiczna, gdyż nie emituje spalin. Wystarczy podłączyć ją do sieci elektrycznej i od razu można przystąpić do działania. Sprzęt pracuje znacznie ciszej niż kosiarka spalinowa. Sama obsługa też jest zdecydowanie łatwiejsza. Nie trzeba martwić się o paliwo czy specjalistyczną konserwację. Kosiarka elektryczna jest też tańsza, zarówno w zakupie jak i w utrzymaniu.

Do wad urządzenia zaliczyć można wymóg dostępu do sieci elektrycznej. Bez tego sprzęt nie będzie działał. Praca na kablu to też ograniczony zasięg działania. Poza tym, kosiarki elektryczne mają zwykle mniejszą moc, przez co mogą mieć pewne trudności z koszeniem bardzo gęstych traw. Należy też brać pod uwagę warunki meteorologiczne. W przypadku deszczowej pogody sprzęt może mieć problem z koszeniem mokrej trawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl