Filtruj według:

JAKIE AKCESORIA DO KOS I PODKASZAREK?

Koszenie to podstawowy rodzaj prac porządkowych w ogrodzie. Do kos i podkaszarek używanych przy tej czynności przydadzą się dodatkowe akcesoria, ułatwiające pracę. Warto zwrócić uwagę na stan głowicy żyłkowej i żyłki tnącej. Jeśli będą w odpowiednim stanie znacznie ułatwią nam skuteczne przycięcie trawnika i chwastów. Przyda się też specjalny plecak lub pojemnik na odpadki, który pozwoli nam na składowanie odpadów organicznych bezpośrednio na miejscu. Nie zapominajmy także o zabezpieczeniach, takich jak okulary i rękawice, które ochronią nas przed zanieczyszczeniami i urazami. Warto także zaopatrzyć się w narzędzia do czyszczenia kos i podkaszarek, które pozwolą nam na utrzymanie ich w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Wszystkie te akcesoria gwarantują nie tylko bezpieczne i skuteczne koszenie i podkaszanie, ale również pozytywnie wpłyną na stan naszego ogrodu.

ŻYŁKA TNĄCA DO KOS I PODKASZAREK

Żyłka tnąca to element niezbędny do użytkowania kosy lub podkaszarki. Na rynku dostępne są żyłki jednostronne, dwustronne, kanelowane, o różnych kształtach przekroju (np. okrągłe, trójkątne, kwadratowe). Rodzaj żyłki należy dopasować do typu urządzenia i sposobu użytkowania. Ponadto ważne jest, aby dobierać żyłkę o odpowiedniej średnicy, zależnej od mocy urządzenia oraz rodzaju koszenia. Żyłki są sprzedawane w różnych długościach, od kilku do kilkudziesięciu metrów. Warto wybierać żyłki o większej długości, ponieważ to zwiększa wydajność koszenia. Żyłki są wykonane z różnych materiałów, np. nylonu, polimeru, teflonu. Warto wybierać żyłki wykonane z materiałów wysokiej jakości, które są bardziej wytrzymałe i odporne na ścieranie.

GŁOWICE ŻYŁKOWE DO KOS I PODKASZAREK

Głowice żyłkowe do kos i podkaszarek to popularne akcesoria w ogrodzie. Są one niezbędne do skutecznego koszenia trawy, zwłaszcza na trudno dostępnych obszarach. Głowice żyłkowe do kos mają różne kształty i rozmiary, aby pasować do różnych typów i modeli kosiarek. Można je stosować na kosiarce spalinowej, elektrycznej lub akumulatorowej. Głowica żyłkowa jest specjalnie zaprojektowana, by przecinać trawę wzdłuż krawędzi, a nie ciąć ją na zasadzie tnącej noża. Dlatego trawa jest cięta bardziej równomiernie i z mniejszym wysiłkiem. Co więcej, trawa koszona przy pomocy podkaszarki z głowicą żyłkową jest doskonale przygotowana do kompostowania, co jest korzystne dla środowiska. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl