499,00 zł
Cena regularna:
579,00 zł
149,00 zł
799,00 zł
1 099,99 zł
JAK DZIAŁA KOMPRESOR OLEJOWY?
Kompresor olejowy to urządzenie, które wykorzystuje olej do smarowania cylindrów, uszczelek i tłoków w celu zapewnienia ich płynnej pracy. Dzięki olejowi praca tych części jest bardziej bezpieczna i wydajna. Podczas pracy, sprężone powietrze jest wprowadzane do cylindrów, gdzie zostaje skompresowane przez obracające się elementy kompresora. Olej jest przekazywany do cylindrów, w których przemieszczają się tłoki, smarując w ten sposób powierzchnie roboczą. Kompresor olejowy charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz możliwością pracy w trudnych warunkach. Olejowy system smarowania jest szczególnie istotny w przypadku kompresorów tłokowych, które wymagają dużych sił wewnętrznych. Kompresory olejowe są często wykorzystywane w przemyśle
ZALETY KOMPRESORA OLEJOWEGO
Kompresory olejowe są powszechnie stosowane w różnych branżach ze względu na swoje zalety. Jedną z kluczowych cech, która wyróżnia je na tle innych rodzajów kompresorów, jest wyższa skuteczność smarowania elementów roboczych. Dzięki temu eksploatacja urządzenia jest bardziej niezawodna i wydajna, a awarie zdarzają się rzadziej. Ponadto, kompresory olejowe charakteryzują się także niższym poziomem hałasu i wibracji, co przekłada się na wygodniejsze i bezpieczniejsze warunki pracy. Inną zaletą jest ich łatwa obsługa i konserwacja, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji i dłuższą żywotność urządzenia. Kompresory tego typu są także bardzo wszechstronne, a dzięki odpowiedniej konfiguracji i doborem dodatkowych osprzętu, ich wykorzystanie jest możliwe w wielu różnych zastosowaniach. Wadą tych urządzeń jest konieczność regularnej wymiany oleju, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to, ich wydajność, niezawodność i trwałość czynią je popularnymi wśród użytkowników.
NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE KOMPRESORA OLEJOWEGO?
Przy wyborze kompresora olejowego należy zwrócić uwagę na przeniesienie napędu. Zwykle odbywa się ono za pomocą przekładni pasowej. Dzięki temu pompa pracuje na dużo niższych obrotach i w stosunku do napędu bezpośredniego jest lepiej chłodzona przy mniejszej ilości wydzielanego ciepła. Wykorzystanie przekładni pasowej oznacza zatem znacznie dłuższą żywotność pompy.
Warto też sprawdzić pojemność zbiornika. Pojemność zbiornika jest ważna, ponieważ wpływa na czas pracy kompresora przed jego wyłączeniem. W przypadku zastosowań przemysłowych zaleca się wybór zbiornika o większej pojemności, aby zapewnić ciągłą pracę.