Kosiarki spalinowe

149

Kosiarka spalinowa metalowa boczny wyrzut 55cm 196l faworyt CJ55P196LBW Kosiarka spalinowa metalowa boczny wyrzut 55cm 196l faworyt CJ55P196LBW
Producent: Faworyt
Cena:

1 299,00 zł

Cena regularna: 1 439,00 zł

Najniższa cena: 1 399,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kosiarka spalinowa z napędem 56cm Honda GCV200 3w1 cedrus CEDKS56S-H Kosiarka spalinowa z napędem 56cm Honda GCV200 3w1 cedrus CEDKS56S-H
Producent: Cedrus
Cena:

1 969,00 zł

Cena regularna: 2 080,00 zł

Najniższa cena: 2 080,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kosiarka spalinowa z napędem loncin 46cm hortmasz HKS846NL Kosiarka spalinowa z napędem loncin 46cm hortmasz HKS846NL
Producent: Hortmasz
Cena:

1 199,00 zł

Cena regularna: 1 299,00 zł

Najniższa cena: 1 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

JAK DZIAŁA KOSIARKA SPALINOWA?

Kosiarka spalinowa jest jednym z najpopularniejszych narzędzi ogrodowych, które znacznie ułatwia systematyczne koszenie trawnika. Działanie kosiarki spalinowej polega na wykorzystaniu energii z silnika spalinowego. Urządzenie składa się z silnika, który generuje moc, układu napędowego, który przekazuje moc do noża tnącego, a także z noża tnącego, który wykorzystuje siłę, aby przycinać trawę. W zależności od mocy, kosiarki spalinowe mogą być używane do koszenia większych lub mniejszych obszarów.

Zasada działania kosiarki spalinowej jest prosta. Silnik spalinowy napędza elementy układu napędowego, w wyniku czego noże tnące zaczynają obracać się wokół osi. Noże posiadają stalowe ostrza, które wykonują tę samą czynność, co nożyce do trawy, a przecinają tuż nad powierzchnią ziemi. Zdolność kosiarki do koszenia trawy zależy w dużej mierze od mocy silnika. W najpopularniejszych modelach stosuje się ręczny rozruch silnika, który następuje poprzez linkę z uchwytem. Po uruchomieniu urządzenia, najpierw trzeba przepompować paliwo do gaźnika, a następnie włączyć ssanie. Energia uwolniona z silnika przenosi się na koła i wprawia kosiarkę w ruch.

GDZIE SPRAWDZI SIĘ KOSIARKA SPALINOWA?

Kosiarka spalinowa jest bardzo wydajnym urządzeniem, które świetnie sprawdza się w bardzo dużych ogrodach, parkach, polach czy działkach. Dzięki dużej mocy, jest w stanie poradzić sobie z nawet największymi trawnikami. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z trudniejszymi warunkami, gdzie niestety nie da się wykorzystać kosiarki elektrycznej. Kosiarka spalinowa jest również przydatna w miejscach, gdzie jest duże nachylenie terenu. Co ciekawe, kosiarki spalinowe są również idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą męczyć się ciągłym podłączaniem do źródła zasilania, czy uciążliwym zawijaniem kabla. Wystarczy tylko dolać paliwa i już można używać. Niemniej jednak, należy pamiętać, że urządzenia te emitują spory hałas i dostosować czas i długość pracy do cyklu życia okolicznych mieszkańców. Kosiarki spalinowe świetnie sprawdzają się w dużych ogrodach, a także w trudnych warunkach terenowych. Dzięki nim prace ogrodnicze stają się dużo skuteczniejsze i łatwiejsze.

ZALETY I WADY KOSIARKI SPALINOWEJ

Jak każde narzędzie również kosiarki spalinowe mają swoje plusy i minusy. Do największych zalet kosiarki spalinowej należy doskonała wydajność i ogromna moc, znacznie ułatwiająca pracę z trawnikiem. Koszenie idzie szybko i sprawnie. Urządzenie cechuje także mobilność, ponieważ nie wymaga stałego dostępu do źródła zasilania. Dodatkowo za kosiarkami spalinowymi przemawia bardzo duża powierzchnia robocza, długi czas pracy oraz dedykowany kosz, który pomieści sporą ilość trawy. Do wad urządzenia z pewnością zaliczyć można hałas. Poza tym sprzęt jest też znacznie cięższy niż jego elektryczny odpowiednik, co powoduje, że do jej używania potrzebować będziemy więcej siły. Do sprawnego działania kosiarka wymaga paliwa, a także systematycznej konserwacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl