AKUM. DMUCHAWA 18 V MAKITA DUB183Z BEZ AKUM. AKUM. DMUCHAWA 18 V MAKITA DUB183Z BEZ AKUM.
Producent: Makita
Cena:

299,00 zł

zobacz więcej

JAK DZIAŁA DMUCHAWA DO LIŚCI?

Dmuchawa ogrodowa, zwana także dmuchawą do liści, cieszy się popularnością wśród osób walczących z utrzymaniem porządku w ogrodzie i wokół posesji. Sprzęt znakomicie radzi sobie z pozbyciem się nadmiaru liści opadłych na ziemię jesienną porą. Dodatkowo pomaga uprzątnąć  niewielkie gałęzie, piasek oraz kurz. Dmuchawa generuje potężny strumień powietrza, który przesuwa wszystko w jedno miejsce, skąd można to później łatwiej usunąć. Urządzenie jest bezpieczne dla roślin ogrodowych i zapobiega mechanicznym uszkodzeniom, jakie mogą wystąpić w wyniku tradycyjnego grabienia. Na rynku istnieją także wielofunkcyjne dmuchawy ogrodowe, które łączą w sobie funkcje dmuchawy do liści, odkurzacza i rozdrabniacza. Niektóre modele są nawet wykorzystywane do odśnieżania, o ile pokrywa białego puchu nie przekracza kilku centymetrów.

RODZAJE DMUCHAW DO LIŚCI

Biorąc pod uwagę rodzaj zasilania możemy wyróżnić dmuchawę elektryczną, spalinową i akumulatorową.

Dmuchawa do liści akumulatorowa to urządzenie, które nie posiada kabla zasilającego, co ma bezpośrednie przełożenie na mobilność urządzenia i komfort użytkowania. Sprzęt pracuje cicho i wydajnie. Znakomicie sprawdza się w przydomowych ogródkach czy pracach porządkowych na wokół posesji.

Dmuchawa do liści elektryczna jest lżejsza niż wersja z akumulatorem, a także pozbawiona ograniczeń jeśli chodzi o czas pracy. Komfort użytkowania ogranicza długość kabla zasilającego. Sprzęt sprawdza się w przydomowych ogrodach oraz wszędzie tam, gdzie jest łatwy dostęp do sieci elektrycznej.

Dmuchawa do liści spalinowa to najbardziej efektywne urządzenie. Sprzęt wytwarza odpowiednio silny strumień powietrza, dzięki czemu prace porządkowe idą szybko i sprawnie. Dmuchawy nie ogranicza czas pracy na akumulatorze czy konieczność zasilania sieciowego. Pewną niedogodnością może być głośna praca. Tego typu dmuchawy często są też wykorzystywane zimą przy odśnieżaniu.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE DMUCHAWY DO LIŚCI?

Przy wyborze dmuchawy do liści warto zwrócić uwagę na moc silnika. Im większa moc, tym łatwiej poradzi sobie z większą ilością liści. Warto jednak pamiętać, że większa moc oznacza również większe zużycie paliwa i hałas. Poza tym, kluczowym parametrem jest prędkość strumienia powietrza. Im mocniejszy strumień powietrza, tym skuteczniej usuwane są liście. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że zbyt mocny podmuch może uszkodzić delikatne rośliny w ogrodzie. Niezwykle istotna jest waga urządzenia. Im sprzęt lżejszy, tym łatwiej nim manewrować i mniej męczące jest jego użytkowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl