Filtruj według:

RODZAJE KANISTRÓW

Rodzaje kanistrów różnią się przede wszystkim pojemnością i przeznaczeniem. Najpopularniejsze kanistry mają pojemność 5, 10 lub 20 litrów. Są one stosowane głównie do przechowywania i transportu paliwa, zarówno dla potrzeb samochodu, jak i innych maszyn czy sprzętów. Istnieją również specjalne kanistry do przechowywania olejów silnikowych, które są odporne na działanie agresywnych substancji chemicznych. Ponadto, istnieją kanistry specjalnie przeznaczone do przenoszenia wody, które mają dodatkowe wyposażenie, takie jak uchwyty czy kraniki ułatwiające korzystanie z tego zasobu. Inne rodzaje kanistrów to na przykład ekologiczne pojemniki na środki chemiczne czy kanistry używane w przemyśle rzemieślniczym. Ze względu na różnorodność zastosowań i potrzeb, dostępne na rynku kanistry różnią się również materiałami wykonania, takimi jak np. tworzywo sztuczne czy stal nierdzewna. 

ZASTOSOWANIE KANISTRÓW

Kanistry są używane do przechowywania i transportu różnych cieczy, takich jak paliwa, oleje silnikowe, chemikalia, płyny do czyszczenia, woda pitna, płyny spożywcze i wiele innych. Są one szczelne, co zapobiega wyciekom i zapewnia bezpieczne przechowywanie substancji. Kanistry paliwowe są szeroko stosowane do przechowywania i transportu paliwa, zarówno w motoryzacji (np. do transportu dodatkowego paliwa w pojazdach terenowych), jak i w innych branżach (np. w rolnictwie, budownictwie, czy działalności przemysłowej). Służą też do przechowywania i dostarczania różnych substancji chemicznych, nawozów, środków ochrony roślin, olejów smarowych i innych płynnych produktów używanych w przemyśle i rolnictwie. 

KANISTRY DWUKOMOROWE

Kanistry dwukomorowe są wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem dla osób podróżujących lub pracujących w terenie. Są to pojemniki, które składają się z dwóch oddzielnych komór – jednej przeznaczonej na paliwo, a drugiej na inną substancję, na przykład wodę. Taki układ pozwala na bezpieczne przechowywanie dwóch różnych substancji jednocześnie, bez ryzyka ich wzajemnego mieszania. Kanistry tego rodzaju są zazwyczaj wykonane z wytrzymałego materiału, takiego jak stal nierdzewna, co sprawia, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy korozję. Ponadto, wyposażone są w specjalne zamknięcia, które umożliwiają łatwe i bezpieczne napełnianie i opróżnianie poszczególnych komór.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl