Kosy i podkaszarki

125

2-SUWOWA KOSA SPALINOWA MAKITA ER2600L 2-SUWOWA KOSA SPALINOWA MAKITA ER2600L
Producent: Makita
Cena:

1 099,00 zł

zobacz więcej

KOSY I PODKASZARKI - RODZAJ ZASILANIA

Kosy i podkaszarki to popularne narzędzia ogrodnicze, ułatwiające utrzymanie trawnika w znakomitej kondycji. Wybierając konkretny model kosy lub podkaszarki warto zwrócić uwagę na jego zastosowanie, przeznaczenie oraz rodzaj zasilania. Najczęściej wyróżniamy trzy typy tych urządzeń:

  • Kosy i podkaszarki akumulatorowe - łatwe w użyciu, lekkie i ciche. Idealnie nadają się do miejsc pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej. Warto zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator, aby nie ograniczać się do pracy na jednym ładowaniu baterii.
  • Kosy i podkaszarki elektryczne - znakomite do małych przydomowych ogrodów. Urządzenia są stosunkowo lekkie i łatwe w obsłudze. Wystarczy podłączyć je do źródła prądu i natychmiast są gotowe do działania. Moc urządzeń jest nieco mniejsza niż ich spalinowych odpowiedników, natomiast cięcie jest nieco bardziej dokładne.
  • Kosy i podkaszarki spalinowe - urządenia najbardziej wydajne, cechujące się największą mocą. Doskonałe do pracy w dużych ogrodach, działkach pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej czy trudnych, nachylonych terenach. Pracują głośno, ale są za to bardzo trwałe. Znakomicie radzą sobie nawet z bardzo zarośniętym terenem.

W JAKICH MIEJSCACH SPRAWDZI SIĘ KOSA SPALINOWA?

Kosa spalinowa idealnie sprawdzi się w trudno dostępnych miejsach, gdzie potrzebne jest skoszenie trawy, chwastów lub krzewów. Z pomocą tego narzędzia można szybko i wygodnie uporać się z trudnymi do opanowania obszarami, porośniętymi niechcianymi roślinami. Najczęściej kosę spalinową używa się w prywatnych ogródkach, parkach czy ogrodach publicznych do koszenia trawników. Równie często sprzęt służy do utrzymania porządku z roślinnością wokół terenów przemysłowych, takich jak drogi dojazdowe czy parkingi.

DLA KOGO PODKASZARKA ELEKTRYCZNA?

Podkaszarka elektryczna to interesujące urządzenie dla każdego posiadacza niewielkiego ogrodu. Każdy, kto chce utrzymać trawnik w znakomitej kondycji i bez nadmiernego wysiłku fizycznego powinien przyjrzeć się podkaszarce elektrycznej. Urządzenia te najczęściej wykorzystują mieszkańcy miast i terenów podmiejskich, gdzie powierzchnie zielone są zwykle mniejsze niż na wsiach, a dostęp do zasilania elektrycznego łatwiejszy. Podkaszarki elektryczne mają szereg atutów. Są łatwe w obsłudze, nie wymagają stosowania paliwa, pracują cicho i wydajnie. Elektryczna podkaszarka jest również dobrym wyborem dla osób starszych, którzy chcą dbać o swój ogród i potrzebują sprzętu lekkiego, mobilnego i łatwego w użyciu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl