Darmowa dostawa już od 1999 zł

Zimowy zestaw kierowcy - skrobaczka do szyb i szczotka do odśnieżania
Zimowy zestaw kierowcy - skrobaczka do szyb i szczotka do odśnieżania

Zimowy zestaw kierowcy - skrobaczka do szyb i szczotka do odśnieżania

Sezon zimowy oznacza między innymi trudne warunki na drogach. Dla kierowców oznacza to konieczność przygotowania się do walki z odśnieżaniem i usuwaniem lodu z samochodu. Dlatego niezwykle przydatnym zestawem w tego typu sytuacjach jest zimowy zestaw kierowcy, składający się z skrobaczki do szyb i teleskopowej szczotki do odśnieżania. Skrobaczka do szyb samochodowych zapewni szybkie i skuteczne usunięcie lodu i szronu z szyb, dbając jednocześnie o ich nienaruszony stan. Natomiast teleskopowa szczotka do odśnieżania pozwoli na łatwe i szybkie pozbycie się śniegu z dachu i innych powierzchni samochodu. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest również szczotko-skrobaczka 2w1, która stanowi połączenie obu narzędzi w jednym, co sprawia, że jest świetnym i wygodnym rozwiązaniem dla kierowców walczących ze złą pogodą. 

Najbardziej przydatne akcesoria samochodowe na zimę

Lista narzędzi ręcznych i akcesoriów samochodowych w jakie warto się zaopatrzyć jest długa. Do absolutnie tych najbardziej przydatnych możemy zaliczyć następujące:

  • skrobaczka do szyb - skrobaczka z ostrym krawędziowym ostrzem umożliwia skuteczne usuwanie lodu i szronu z szyb samochodu, zapewniając dobrą widoczność;
  • szczotka do odśnieżania - długa szczotka teleskopowa z miękkim włosiem jest skuteczna przy usuwaniu śniegu z dachu, maski i drzwi samochodu;
  • szczotko-skrobaczka 2w1 - kombinacja szczotki i skrobaczki to praktyczne narzędzie, które umożliwia zarówno usuwanie śniegu, jak i skrobanie lodu za pomocą jednego narzędzia;
  • łopata do śniegu - w przypadku zakopania się w głębszym śniegu niezastąpiona będzie łopata do śniegu;
  • spray odmrażacz do szyb - skuteczny preparat do szyb, który pozwoli natychmiast roztopić lodu, który osadza się na szybach samochodu

Jaka skrobaczka do szyb jest najlepsza?

Najlepsza skrobaczka do szyb to taka, która bezpiecznie i skutecznie usuwa lód z szyby i umożliwia szybkie przygotowanie samochodu do jazdy. Ważne jest, aby skrobaczka była solidna i miała ostre krawędzie, które łatwo usuwają warstwę lodu z szyby, jednocześnie nie powodując zadrapań czy uszkodzeń powierzchni. Dobrze, jeśli skrobaczka posiada również rączkę z antypoślizgowym uchwytem, dzięki czemu można jej używać wygodnie, nawet przy silnym mrozie. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na rozmiar skrobaczki, aby była odpowiednio duża, by w jednym ruchu usunąć jak największy obszar lodu z szyby. Idealną skrobaczką do szyb jest więc taka, która skutecznie i szybko usuwa lód, a jednocześnie jest wygodna w użyciu i nie powoduje uszkodzeń powierzchni, gwarantując szybkie przygotowanie samochodu do jazdy. 

Czy skrobak do szyb może porysować samochodową szybę?

Istnieje ryzyko, że skrobak do szyb może porysować samochodową szybę, zwłaszcza jeśli nie jest używany odpowiednio lub jeśli na szybie znajdują się zanieczyszczenia. Jak więc używać ich prawidłowo, aby to ryzyko zminimalizować? Przede wszystkim ważny jest wybór odpowiednich, markowych akcesoriów (polecamy te ze sprawdzonej marki Fiskars). Warto wybrać skrobak z miękkiego materiału, takiego jak guma lub plastik, aby zmniejszyć ryzyko zarysowań. Niektóre skrobaczki posiadają specjalne ostrza pokryte tworzywem sztucznym, które są łagodne dla szyb. Przed użyciem skrobaka, dobrze jest usunąć luźny śnieg z szyby, aby zminimalizować tarcie ostrza skrobaka o powierzchnię. Ważna jest też odpowiednia technika - nacisk na szybę powinien być równomierny i lekki, aby lód usuwać delikatnie i z wyczuciem. Ponadto, każdorazowo należy upewnić się, że skrobaczka do szyb jest czysta. Ewentualne zanieczyszczenia mogłyby powodować ryzyko zarysowania szyby. 

Czy włosie szczotki do odśnieżania może porysować lakier?

Tak, włosie szczotki do odśnieżania może potencjalnie porysować lakier na samochodzie. W zależności od jakości włosia oraz siły, z jaką jest używana, szczotka może zostawić drobne rysy na powierzchni lakieru. Dlatego ważne jest, aby wybierać delikatne szczotki do śniegu, które są zaprojektowane specjalnie do odśnieżania samochodu i minimalizują ryzyko uszkodzeń lakieru. Warto także regularnie sprawdzać stan szczotki i wymieniać ją, jeśli zauważymy, że włosie jest zniszczone lub zaczyna się wyginać. Alternatywnie, można także użyć miękkiej zmiotki lub specjalnej szmatki do delikatnego usuwania śniegu z samochodu, aby uniknąć ryzyka uszkodzeń lakieru. Ważne jest, aby dbać o odpowiednią pielęgnację lakieru samochodu podczas odśnieżania, aby uniknąć niepożądanych zarysowań i uszkodzeń powierzchni. 

Skrobaczka do szyb ze szczotką SnowXpert

Skrobaczka do szyb ze szczotką SnowXpert to urządzenie, które świetnie sprawdza się podczas usuwania śniegu i lodu z samochodu. Jest to kombinacja skrobaczki i szczotki, dzięki czemu można szybko i efektywnie oczyścić szyby pojazdu w trudnych warunkach zimowych. To narzędzie jest bardzo praktyczne, ponieważ każdy jego element, czyli skrobaczka, szczotka i zmiotka, może być używany osobno lub w połączeniu z pozostałymi. Jest to kolejny aspekt, który sprawia, że wybór tego produktu jest bardzo korzystny. Skrobaczka do szyb ze szczotką SnowXpert wykonana jest z lekkiego, a zarazem wytrzymałego materiału. Dzięki temu jest solidna i niezawodna w działaniu. Ten model skrobaczki idealnie nadaje się do przechowywania w bagażniku pojazdu lub w schowku, gdyż nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki niej zimowe poranki mogą być mniej stresujące, a zadanie usuwania śniegu i lodu z samochodu staje się mniej czasochłonne. 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl