Darmowa dostawa już od 1999 zł

Pilarki łańcuchowe

141

 PILARKA SPALINOWA LIDER RG4114-14A PILARKA SPALINOWA LIDER RG4114-14A
Producent: Handy
Cena:

349,00 zł

szt.
zobacz więcej
4-SUWOWA SPALIN. OKRZESYWARKA+WYSIĘGNIK EY2650H25H 4-SUWOWA SPALIN. OKRZESYWARKA+WYSIĘGNIK EY2650H25H
Producent: Makita
Cena:

2 799,00 zł

zobacz więcej
AKUM. PILARKA ŁAŃCUCHOWA 18 V DUC254Z BEZ AKU AKUM. PILARKA ŁAŃCUCHOWA 18 V DUC254Z BEZ AKU
Producent: Makita
Cena:

899,00 zł

zobacz więcej

RODZAJE PILAREK ŁAŃCUCHOWYCH

Pilarki łańcuchowe to jedne z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w pracy leśników, ogrodników, rolników czy też budowlańców. Tworząc je, producenci starają się uwzględnić różnorodne potrzeby, co skutkuje powstaniem wielu rodzajów pilarek łańcuchowych. Wśród nich można wyróżnić modele elektryczne, spalinowe i akumulatorowe.

  • Pilarki elektryczne zasilane prądem z gniazdka, charakteryzują się cichą pracą, jak również małymi rozmiarami i niską wagą. Bez wątpienia ułatwiają pracę w miejscach, które wymagają ciągłej opieki nad ogrodem i drzewami.
  • Pilarki spalinowe wyposażone są w silnik spalinowy wyróżniający się dużą mocą. To sprawia, że są idealne do prac związanych z wycinką drzew i ciężkimi pracami budowlanymi w lesie. W przypadku realizacji takich zadań wyjątkowo istotna jest wydajność i szybkość działania.
  • Pilarki akumulatorowe są praktycznym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują narzędzia, które można zabrać ze sobą i używać w różnych miejscach bez konieczności posiadania prądu albo możliwości przewożenia maszyn z silnikiem spalinowym.

GDZIE NAJLEPIEJ SPRAWDZI SIĘ PILARKA ŁAŃCUCHOWA?

Pilarka łańcuchowa to niezwykle użyteczne narzędzie, które znalazło swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Najczęściej jest używana w pracach przy budowie domów, konstrukcjach drewnianych, w leśnictwie, ogrodnictwie, a także podczas wycinki drzew. W budownictwie pilarka łańcuchowa znajduje zastosowanie przy cięciu różnego rodzaju elementów i konstrukcji drewnianych. Podczas prac ogrodowych używa się jej do wyrównywania konturów drzew i usunięcia niepotrzebnych gałęzi, a także do cięcia desek i obróbki drewna o różnych kształtach. W leśnictwie pilarka łańcuchowa stanowi niezbędne narzędzie w pracy z drzewostanem. Używa się jej do przecinania gurnych gałęzi, cięcia pni drzew, wycinki drzew i wyrównywania kłód oraz do oczyszczania lasu z martwych fragmentów drzew, które mogą stanowić zagrożenie dla innych roślin. Pilarki łańcuchowe sprawdzą się również w produkcji drewnianych mebli, okien i drzwi, do produkcji palet i opakowań drewnianych oraz do cięcia drewna na opał.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE PILARKI ŁAŃCUCHOWEJ?

Poszukując dobrej i sprawdzonej pilarki łańcuchowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które mają największe przełożenie na efektywność pracy tym narzędziem. Przede wszystkim kluczowa jest moc pilarki. Im większa moc, tym łatwiej będzie przecinać twarde drewno. Długość prowadnicy zależy od tego, jakie prace będziesz wykonywał. Do drobnych prac w ogrodzie wystarczy prowadnica o długości około 30 cm, natomiast do profesjonalnego użytku zaleca się prowadnice o długości powyżej 45 cm. Poza tym, liczy się ciężar pilarki. Im cięższa pilarka, tym trudniej będzie nią operować. Dla osób o mniejszej sile fizycznej zaleca się wybór lżejszych modeli. Na wygodę użytkowania wpływ ma też ergonomia pilarki, czyli kształt uchwytów, sposób obsługi i system antywibracyjny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl