Filtruj według:
Cena

CZYM SĄ KOPARKI ŁAŃCUCHOWE?

Koparki łańcuchowe są rodzajem koparek, które charakteryzują się umieszczeniem łańcuchów ze stopu węglika jako element tnący. Łańcuchy te są napędzane silnikami hydraulicznymi, co umożliwia wykonywanie precyzyjnych ruchów. W konstrukcji koparki łańcuchowej można wyróżnić dwie podstawowe części. Pierwsza skrywa silnik spalinowy, ramę oraz uchwyt do sterowania urządzeniem. Druga natomiast to podwozie, które umożliwia przemieszczanie się koparki oraz element tnący w postaci łańcuchów zębatych, które odpowiadają za napędzenie urządzenia i robienie wykopów w ziemi. 

ZASTOSOWANIE KOPAREK ŁAŃCUCHOWYCH

Koparka łańcuchowa to maszyna budowlana, która służy do wykonywania prac ziemnych i wydobywania materiałów z ziemi, takich jak kamienie, żwir, piasek czy gleba. Jest to urządzenie z mechanicznym łańcuchem, który porusza się wzdłuż szyny i umożliwia przemieszczanie się głowicy kopiącej.

Koparki łańcuchowe są stosowane w trudnych warunkach, na przykład na budowach, gdzie konieczna jest duża wydajność oraz precyzja pracy. Przy pomocy łańcuchów można przesuwać się po niestabilnym gruncie, a dzięki dużej sile nacisku umożliwiają kopanie w trudnych i kamienistych terenach. Koparki łańcuchowe są bardzo wydajnymi maszynami, które umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju prac budowlanych.

DLACZEGO WARTO UŻYWAĆ KOPARKI ŁAŃCUCHOWE?

Koparki łańcuchowe są znacznie wydajniejsze niż wiele innych narzędzi do kopania, takich jak łopaty czy kilofy. Mogą one wykonać znaczną ilość pracy w krótkim czasie i w ciężkich warunkach, co jest szczególnie przydatne w przypadku prac związanych z przesuwaniem ziemi lub skał. Koparki łańcuchowe są często wykorzystywane do prac w trudnym terenie, takim jak strome zbocza, wąskie koryta rzek czy też trudno dostępne miejsca w lasach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl