Nagrzewnica olejowa + termostat 65kW KD11717 Nagrzewnica olejowa + termostat 65kW KD11717
Producent: KRAFT&DELE
Cena:

4 678,80 zł

zobacz więcej
NAGRZEWNICA OLEJOWA MASTER B 150 CED 44kW NAGRZEWNICA OLEJOWA MASTER B 150 CED 44kW
Producent: Master
Cena:

2 388,00 zł

zobacz więcej

JAK DZIAŁA OGRZEWNICA SPALINOWA?

Ogrzewnice spalinowe to urządzenia wykorzystujące spaliny jako źródło ciepła do ogrzewania pomieszczeń. Działają one na zasadzie spalania paliwa, najczęściej gazu lub oleju opałowego, w zamkniętej komorze spalania. Paliwo, czyli gaz lub olej opałowy, jest wprowadzane do komory spalania, a następnie poddawane działaniu płomienia. Palnik jest odpowiedzialny za zapłon paliwa w komorze spalania. Może być wyposażony w elektryczne iskrowniki lub inne urządzenia inicjujące płomień. Wentylator jest używany do dostarczania powietrza do komory spalania. Zapewnia odpowiednią ilość tlenu, która jest potrzebna do spalania paliwa. Wentylator może być również odpowiedzialny za wyrzut spalin na zewnątrz pomieszczenia. Spaliny powstające w wyniku spalania paliwa przechodzą przez wymiennik ciepła. Wymiennik ten składa się z rur lub płyt, które umożliwiają przekazanie ciepła z spalin do powietrza, które będzie rozprowadzane w pomieszczeniu. Ogrzewnice spalinowe są zazwyczaj wyposażone w systemy sterowania, które monitorują i kontrolują proces spalania oraz temperaturę pomieszczenia. Mogą również mieć funkcje takie jak automatyczne włączanie i wyłączanie, ustawianie temperatury czy programowalne harmonogramy pracy.

W JAKICH BRANŻACH MA ZASTOSOWANIE OGRZEWNICA SPALINOWA?

Ogrzewnice spalinowe mają szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłowych i usługowych. Jednym z głównych obszarów, gdzie są stosowane, jest przemysł produkcyjny. Przemysł ciężki, takie jak stalownie, rafinerie i cementownie, często korzystają z ogrzewnic spalinowych do podgrzewania różnego rodzaju substancji i materiałów. Ogrzewnice spalinowe są również powszechnie używane w branży rolniczej, zwłaszcza do suszenia ziarna i innych roślin uprawnych. Dzięki wykorzystaniu spalin z silników, ogrzewnice spalinowe są efektywnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla rolników. Inne branże, w których mogą być stosowane ogrzewnice spalinowe, to przemysł chemiczny, magazyny, hale sportowe, hotele i restauracje. W magazynach i halach sportowych, ogrzewnice spalinowe zapewniają optymalną temperaturę dla przechowywanych produktów lub komfort dla sportowców i widzów. W hotelach i restauracjach, ogrzewnice spalinowe są używane do podgrzewania pomieszczeń lub zewnątrz do ogrzewania tarasów. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba podgrzewania jednego lub większej ilości pomieszczeń, ogrzewnice spalinowe są efektywnym i niezawodnym źródłem ciepła.

ZALETY UŻYTKOWANIA OGRZEWNICY SPALINOWEJ 

Ogrzewnice spalinowe charakteryzują się wysoką wydajnością grzewczą, co oznacza, że są w stanie szybko i skutecznie podgrzać przestrzeń. Spalanie paliwa w ogrzewnicach spalinowych generuje dużo ciepła, co sprawia, że są one skuteczne w ogrzewaniu dużych powierzchni. Ogrzewnice spalinowe nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, co sprawia, że są idealne w miejscach, gdzie brakuje dostępu do prądu. Zasilane są paliwem (np. gazem lub olejem opałowym) i wymagają jedynie zapewnienia odpowiedniej wentylacji do usuwania spalin. Ogrzewnice spalinowe są w stanie szybko podgrzać pomieszczenie lub obszar, w którym są używane. Dzięki temu można szybko osiągnąć komfortową temperaturę nawet w przypadku nagłego spadku temperatury lub potrzeby nagłego ogrzewania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl