AERATOR DO HANDY SWEEP 600/700 TEXAS AERATOR DO HANDY SWEEP 600/700 TEXAS
Producent: Handy
Cena:

2 925,00 zł

szt.
zobacz więcej

ZADBAJ O TRAWNIK NA WIOSNĘ

Aerator i wertykulator to urządzenia, które każdy właściciel trawnika powinien mieć. Dlaczego? Bo ich regularne stosowanie pozwoli na uzyskanie lśniącej i zielonej trawy na wiosnę! Aerator to urządzenie, które wprowadza na nowo tlen do gleby, dzięki czemu trawnik staje się bardziej bujny. Wertykulator z kolei usuwa z trawnika martwe liście i korzenie oraz warstwę filcu po zimie. W wyniku tego trawa staje się bardziej odporna na choroby i ma lepszy dostęp do substancji odżywczych, co przekłada się na jej zdrowy wygląd. Aby osiągnąć najlepsze efekty, warto używać obu urządzeń na przemian, przynajmniej raz w roku. W okresie wiosennym, kiedy nasz trawnik zaczyna budzić się do życia, ich użycie jest szczególnie wskazane. Na rynku dostępne są zarówno modele ręczne, elektryczne i spalinowe, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy, że o trawnik należy dbać regularnie, a stosowanie aeratora i wertykulatora to jedna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych.

AERACJA TRAWNIKA PRZY POMOCY AERATORA

Aeracja trawnika to proces, który polega na mechanicznym przepuszczaniu powietrza, wody i składników odżywczych przez glebę trawnika. Jest to ważna praktyka pielęgnacyjna, która pomaga utrzymać trawnik w dobrej kondycji. Aeracja ma na celu rozluźnienie gęstej i zbitnej gleby, która może utrudniać penetrację powietrza, wody i składników odżywczych do korzeni trawy. Proces ten polega na usuwaniu małych walców gleby o średnicy około 2-3 cm z powierzchni trawnika. Może być wykonany za pomocą specjalnego narzędzia zwanej aeratorem, który wprawia w ruch te walcowate noże i tworzy otwory w ziemi.

WERTYKULACJA TRAWNIKA PRZY POMOCY WERTYKULATORA

Wertykulacja trawnika przy pomocy wertykulatora to niezwykle ważna czynność pielęgnacyjna, która powinna być wykonywana przynajmniej raz do roku. Polega na mechanicznym usuwaniu martwych liści, resztki trawy, kwiatów i innych resztek roślinnych znajdujących się na powierzchni trawnika. Czynność tę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia zwanego wertykulatorem.

Wertykulator jest urządzeniem, które wykonuje wertykalne cięcia w trawniku, pomagając mu oddychać i absorbować wodę i składniki odżywcze. Dzięki temu procesowi trawa staje się bardziej odporna na choroby oraz szkodniki, a jej korzenie stają się silniejsze i bardziej odporne na suszę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl